| DenisaD007 a întrebat:

Sunt clasa a8a si as vrea sa stiu mai multe despre profilul de arhitectura si design pentru liceu. Sa imi spuneti cate ore am din fiecare materie, la ce se da bacul, ce parere aveti. M-am uitat pe site-ul liceului din orasul meu si nu am gasit. Si cateva sfaturi pentru probele de aptitudini daca e cineva care este la acest profil. Multumesc.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta intai un liceu de profil apropiat de ce-ti doresti.
Du-te la un asemenea liceu, personal (insotit de un parinte) si stai de vorba cu cativa elevi din clasele terminale, precum si cu cativa profesori. Astfel iti vei putea forma o opinie si vei putea alege in cunostinta de cauza.