| thekillerboyka a întrebat:

Sunt corigen la matematica, si nu stiu ce sa fac, cam ce ar trebui sa invat? Imediat vine testul de corigenta si nu stiu nimic. Ce ar trebui sa invat?!

8 răspunsuri:
| thekillerboyka explică:

-.- ooo forgot, clasa a X

| thekillerboyka explică:

Pai am fost in Sicilia si am adunat o mie de euro (no trolling)

| gingergirl1 a răspuns:

De ce nu intrebi si tu alti elevi care au mai ramas corigenti "anul trecut"?
Adica nu stiu, pune si tu pe cineva care e bun la mate, sau meditator! dar nu prea mai are rost, e cam tarziu nu crezi?
I-ati caietul de mate si ia lectiile pe care a pus accent profesorul si citeste definitiile, incearca sa le rezolvi singur....succes la test, vei avea nevoie laughing

| Xenya a răspuns:

Trebuie sa inveti toata materia din anul respectiv.
Mai...dar perioada de dat corigentele nu a trecut?

| Pufffx a răspuns:

Bun esti corigent. Da ce clasa?

| yo0krysty99 a răspuns:

Prietene poti sa si mananci paginile din caiet si din carte ca oricum nu are rost. Pentru corigenta nu se invata cu cateva zile inainte. Si ca sa nu fiu rau iti raspund si la intrebare: pentru corigenta trebuie sa inveti toata materia studiata in timpul anului scolar pentru ca nu ai de unde sa stii ce capitol te loveste in fata.

| thekillerboyka explică (pentru yo0krysty99):

**** mea... e corigenta, n-ar trebui sa-mi dea cacaturi gem : arata coordonatele lui A si B in sistemul x o y? Si alte chestii banale? straight face

| bupy a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci, ma aflu in aceeasi situatie ca si tine.Tot ce trebuie sa faci e sa inveti esentialul a tot ce v-a predat profesoara de matematica,exemple:Functia de Gradul I,II, Grafice cu Functii, Functii Monotone iar la Geometrie sa stii in mare cum sa rezolvi niste triunghiuri dreptunghice, isoscele, sa stii teoreme lui (Pit)Agora si sa mai transformi radiani in arce sexigemale si invers.Atat mai mult nu..., nu-ti fie frica tu sa inveti.
Si vei vedea ca o sa treci cu (brio)sa.
happy big grinwinking ^_^