| madalina18_9318 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a11a si as vrea sa fac scoala de stewardese dupa ce termin clasa a12a. ce parere aveti? se merita? dupa ce termini aceasta scoala ai loc de munca asigurat sau trebuie sa iti gasesti singur? si cam pe la cati ani s-ar termina aceasta slujba? multumesc frumos

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu "SE merita" ci doar "merita"; scolarizarea fiind facuta de catre TAROM (nu am cunostinta daca si alte companii aviatice din Ro sunt autorizate in acest sens), sunt convins ca absolventii au locuri de munca asigurate; legal, iesirea la pensie are loc relativ devreme, undeva pe la 45-50 de ani; slujba nu e usoara dar compenseaza prin frumusete si satisfactii materiale. Succes!