| greieruta a întrebat:

Sunt eleva la un liceu profil filologie intensiv franceza clasa a Xa. problema mea este ca doresc sa dau bacul la engleza deoarece nu prea sunt pregatita la limba franceza! Oare se poate?

4 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Se poate doar daca faci la clasa si limba engleza! dar mai ai destul timp pana la bac sa te pregatesti la franceza...

| greieruta explică (pentru luiza):

Multumesc mult de tot dar doresc sa ma pregatesc, sa reincep meditatiile la engleza, deoarece la franceza simt ca nu reusesc sa merg mai departe

| Anca95 a răspuns:

Da se poate.Astea la franceza si la engleza sunt competente lingvistice si poti alege ceea ce vrei tu. Cunoasc o peorsoana care a facut filologie intensiv franceza si a dat examenul de bacalaureat la engleza.Deci fii fara grija!

| greieruta explică (pentru Anca95):

Multumesc mult de tot, doamna de franceza mi-a raspuns ca nuuuuuu...iar doamna de engleza mi-a raspuns ca "normal" ca este alegerea ta!