| Julienne a întrebat:

Sunt in clasa a 12a, vreau sa urmez Facultatea de Moase si Asistenta Medicala, am auzit fel de fel de comentarii cum ca la Bucuresti intri mai greu fiind pe baza de concurs, 80 de intrebari in 2 ore (60 Biologie si 20 la alegere Chimie /Fizica ) dar in facultate e mai usor, iar la Iasi intri relativ usor, tinandu-se cont de media IX-XII, media BAC, si testul cu 40 de intrebari Bio dar fiind mai greu in facultate. Are cineva informatii sustinute despre cele 2? Multumesc!

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Iti recomand postliceala de asistenti de farmacie sau chiar facultatea(la postlicela se intra foarte usor).Un asistent de farmacie in Buc. castiga 2000-2500 lei lunar iar un farmacist 3500-4000 lei/luna; este o meserie curata, banoasa si de viitor.Succes!