| Sfaterly a întrebat:

Sunt în clasa a 8-a și de săptămâna viitoare încep să merg la pregătire la matematică și romană. Întrebarea mea este, cum este la pregătire? Mă refer...trebuie să îți aduci caiet? Și îți dă teme? Profesoara va lucra așa cu mine exerciții sau va trebui să îi zic eu ce nu știu? Parcă îmi este rușine. vreau cât mai multe detalii.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa duci caiet, pix, creion, carte de matematica, mai duci si trusa de geometrie, culegeri de exercitii si probleme, si ce-ti mai cere profesorul.

| Sn4k3 a răspuns:

Caiet, pix, bani (aici depinde) si ii spui ce nu stii, ca doar de aia faci pregatire, dar pe langa asta te mai invata si ea ce crede ca trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca la scoala.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Iti iei caiet si lucrati exercitii impreuna.

| missfatadelatara a răspuns:

Dacă vrei sa scrii în palma sau pe masa, nu-ți trebuie caiet.

În general e ca la ore, numai ca nu lucrează cu 20-30 elevi, ci numai cu tine.

| Anonimus345642235 a răspuns:

Da trebuie sa iti iei caiet si profesoara iti va da teorie, apoi va lucra cu tine si ii spui tu daca nu ai inteles. Cat despre teme, sunt profesori care dau si profesori care nu dau. Cum iti e norocul

| Stefaniaelena1234 a răspuns:

Buna! Si eu am facut pregatire la mate.O sa trebuiasca sa ati iei oricum ati ati va spunea ea mai mult ca sigur ce trebuie sa faci. Daca e profa ta de la clasa ati va zice ea ce sa scrii sau poate te va intreba daca ai inteles ce s-a predat la clasa.Nu trebuie sa ai emotii sau sa ati fie tema profesoara ati va da cat mai multa detalii. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| GabrielApetrei2001 a răspuns:

E ca la școală..doar ca aici profesorul se ocupa doar de tine happy

| Feysand a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin asta anul trecut. Nu trebuie sa-ti fie rusire. Orele de pregatire te ajuta sa intelegi mai bine, iar profesoara iti poate explica exact ce ai nevoie sa stii.
De obicei iti trebuie un caiet ( sau poate doua. Depinde de preferintele doamnei tale. Unul poate fi de teme si unul de exercitii). Vei primi si tema, de obicei din exercitiile pe care te va ajuta sa le intelegi. Cand nu stii ceva, ii spui. Aceasta te va ajuta.

| anonimaanbctpm811 a răspuns:

Heyyyyyyy...si eu merg la pregatire la matematica dar sa stii ca depinde de profesor.Da trebuie sa iti duci caiet de preferat A4 pentru ca ai examen si te uiti si peste caietul de meditatii inainte.Mie profa imi da la meditatii inainte de orice un test dupa care imi explica in plus niste lucruri pe care nu le-am inteles.Meditatiile te ajuta mult!

| Cookiezzz a răspuns:

Păi, pregătire.

Și eu tot în minunata clasă a opta sunt. Am început deja pregătirile la matematică și la română.

Deci...îți recomand să nu faci cu profesorul de la clasă. Și eu am făcut la fel și, deși am văzut o îmbunătățire a mediei, am reținut prea puține.

Așa că am mers la alte pregătiri și a fost okay.

Am început de curând și pregătirea la română. Profesoara mi-a găsit toate defectele ( chiar și cele despre care habar nu aveam ) și a început să urle la mine că nu gândesc. Deși româna era domeniul meu...și încă este, colegele de bancă mereu mă întreabă pe mine neclarități de la temă și eu, în majoritatea cazurilor, știu ce să le răspund. Așa că mă cam calcă pe nervi atunci când îmi spune că bat câmpii ( asta este cea mai mare problemă a mea ), pentru că mie îmi place să bat câmpii. Având Wattpad ( o aplicație pe care poți să îți scrii propiile povești ), să bat câmpii este ceea ce fac cel mai bine și am ajuns în top pentru asta.

În fine, aici ai dovada că îmi place să bat câmpii, pentru că am trecut imperceptibil de la subiectul pregătire până la alte chestiuni.

Profesorii de la pregătire sunt okay. Există două categorii de profesori: 1. Îți dă teme cu droaia și 2. Nu îți dă teme mai deloc.

La chestiile materiale, sigur că trebuie să îți aduci caiete și pix.

Poți să îți întrebi profesorii ce nu ai înțeles din clasă, e menirea lor să îți explice tot ce nu știi.

Păi, cam atât am avut de spus...

Așadar și așadeci, succes la examen!