| CiolpanNicolaeRazvan a întrebat:

Sunt în clasa a 9-a la liceu și mi s-a scăzut media la purtare la 6.
Mă afectează în viitor această medie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poate afecta doar daca vei avea scazuta media la purtare si in urmatoarele clase, respectiv nu vei putea urma o scoala militara sau de politie, la acestea este obligatoriu ca media generala a anilor de liceu sa fie cel putin 9.
In rest nu te afecteaza, mai ales daca in urmatorii 3 ani vei avea media anuala 10.

| ReddY25 a răspuns:

Da,e esențial să păstrezi un comportament decent atât la școală cât și în societate, viața cotidiană. Acum că ai 6, ai putea să-ți remediezi media până la absolvirea celor 12 clase.Fii mai atent la ceea ce faci sau ce spui pe viitor(s-ar putea să îți creezi tu însuți probleme)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă acum treci pe a 10-a n-ai treaba se "resetează" și medii și tot, asa cred cel puțin ca la anul se începe cu 10 la tot.