| Losnams a întrebat:

Sunt in clasa a 9a si vreau sa ma transfer din semestrul 2. Oare se poate realiza acest transfer din semestrul al doilea daca ma mut la alt liceu din oraș și la acelasi profil?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare se efectueaza numai la inceput de an scolar, nu intre semestre si numai daca intrunesti conditiile cerute de lege:
- media ta sa fie egala sau mai mare, ca a ultimului intrat la acel liceu
- sa nu ai corijente la nici un obiect, iar situatia scolara sa fie incheiata
- sa nu ai media la purtare mai mica de 9
- sa dai examenele de diferenta, daca este cazul.

| Fancyuiop a răspuns:

Normal. Îți iei fișa, faci cerere și adio liceu vechi!

| PlayerE7 a răspuns:

Daca este același profil, da.