| danutzst13vl a întrebat:

Sunt in Ita de ceva vreme(2 luni) si am de invatat. Problema e ca nu prea pot retine deoarece nu stiu toate cuvintele. Problema e ca si profesorii de aici nu ai mila la note etc. Problema e ca imi e teama s anul raman repetentcrying(crying eu fac cam tot ce pot. Daca aveti ceva idei pentru a-mi ridica moralu?:S

Răspuns Câştigător
| annika a răspuns:

Da ai dreptate ca sunt cam prosti profesori din Italia...din care zona din ita esti? Incearca sa vb cu profesori si sa le explici ca ai probleme cu limba si nu iti vine usor sa inveti ca doar este datoria lor sa te ajute.Si daca nu te descurci deloc la oral cu ajutorul profesorilor fa ceva scris.normal daca profesori sunt de acord.Bafta!

| danutzst13vl explică (pentru annika):

Sunt din Avigliana TOhappy mersi

2 răspunsuri:
| lory_5616 a răspuns:

Daca nu sti intreabai pe parinti