| andrei4242 a întrebat:

Sunt la mate-info. Si nu prea am inteles algoritmi la info. Cine mie explica si mie pe scurt. sau dati-mi o pagina unde vad cum se rezolva. Funda! happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu putem sa iti explicam toti algoritmii din lume. Fiecare problema are algoritmul ei de rezolvare. Ia ce ti sa predat la scoala si fa pas cu pas pe foaie cu creionul si vezi de ce se face asa si nu altfel. Testand algoritmii pe cazuri pariculare ii intelegi cel mai bine

| andrei4242 explică (pentru suntserios):

Pai dati-mi cateva exemple de la voi happy, clasa a 9... Funda happy

| SilviuMarian1998 a răspuns:

Si eu sunt tot la mate info! Spune-mi de ce algoritm ai nevoie ca ti-l dau eu big grin SPer sa imi dai si Funda big grin