| FizoxX a întrebat:

Sunt sanse sa scada medile de admitere la licee? adica ma refer de ex: nu stiu oricare liceu si ultima medie o fost 8, 60. ca anul asta o sa fie medii de intrare mici de tot.

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

In niciun liceu(decat printr`o coincidenta aiurea) nu va fi media identica,ca in anul anterior[scuze cacofonia straight face ]. Mediile pot scadea sau pot creste de la an la an.Cel mai probabil,este insa sa scada big grin.
Daca anul trecut, in acest liceu de care vorbesti tu, ultima medie a fost 8.60 anul asta s`ar putea sa fie 8.50-8.10,cam asa.Depinde ce intelegi tu acum prin 'medii de intrare mici de tot'.

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Unii profesori au zis ca vor scadea cu 20 de sutimi.

| laura_8270 a răspuns:

Mediile se schimba de la an la an! asa ca nu te poti baza pe ultima medie din anul precedent pentru ca nu se stie niciodata ce va fi iar generatiile sunt fiecare in parte diferite! succes