| Georg13 a întrebat:

Sunt studenta in anul intai, iar acum este sesiunea. Stiu ca in toamna pe langa restante se dau si refacerile pentru marire de nota, iar intrebarea mea este: daca la reexaminare iau o nota mai mica decat cea initiala, se va lua ea in considerare sau ramane cea mai mare din sesiune?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Examenul de toamna este de "corigenta", ceea ce inseamna ca, noua nota iti va corecta, inlocui pe cea veche.
Restul depinde si de tine, si de prof.

| Oana92 a răspuns:

In principiu ramane nota mai mare. Dar mai exista si profesori cretini...

| twas a răspuns:

In mod normal ar trebui sa se ia in considerare nota mai mare, dar sunt unii profesori care o pastreaza pe cea din mariri, chiar daca e mai mica.