| blairelovesmusic a întrebat:

Sunt tigarile electronice la fel de daunatoare precum tigarile normale? (Intreb pentru altcineva)

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Sunt mai putin daunatoare, dar TOT daunatoare
efectiv, chiar daca e abur si nu fum, tot trebuie sa arda ceva sa satisfaca dependenta de tutun, si oricum sunt facute numai din chimicale

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dacă tu cumperi lichid contrafăcut pentru ele sunt mult mai periculoase decât țigările normale.

| Legion7X a răspuns:

Păi au si alea un efect la un moment dat. Am observat că mulți, trag din ele mai rău ca din țigări.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai bune. Unele nu au nici nicotina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| danaieladaniela a răspuns:

Multa lume a renuntat la tigara clasica in favoarea noilor accesorii din ce in ce mai populare in randul celor care vor sa faca o schimbare.
Țigara electronică poate fi mai sigură și cu un grad mai mic de dependență față de țigara clasică cu tutun; totuși aceasta poate provoca dependență de nicotină sau susținerea acestei dependențe la un fost fumător de țigară clasică.

| al0o0o0 a răspuns:

Nup, nici pe departe, reduci consumul de nicotina cu mult.

| svenhassel13 a răspuns:

Nu, is mai bune, nu 100%, dar cu 40-50% is mai ok decat... tutun.

| mastadont a răspuns (pentru svenhassel13):

Sunt mai bune nu mai dăunătoare.