Întrebare recomandată | Andreasx a întrebat:

Ce parere aveti despre tigarile electronice? Sunt mai daunatoare ca cele normale sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... Sunt puţin mai nedaunatoare ca celalalte insa diferenta nu-i mare

| SRDC a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu diferenta nu-i mare! Doar cu 95% mai sanatoase decat tigarile clasice. Conform unor studii Britanice si Canadiene care acum deruleaza programe de convertire a cetatenilor de la tigari clasice la ce cele electronice, pentru a reduce numarul inlolnavirilor de cancer pulmonar, esofagian si afectiuni conexe ale acestora.

11 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu. Dar mai bine nu fumezi decât să fumezi mizerii din alea.

| SilentRain a răspuns:

Cancer frumos ambalat.

Răspuns utilizator avertizat
| confiturix a răspuns:

Daca fumezi dintr.o tigara elecronica nu esti considerat fumator. Cica nu au atatea substante nocive ca tigarile "palpabile". Odata am vazut un documentar despre tigarile electronice in care s-a facut un experiment cum se lasa de fumat oamenii prin diferite metode si una dintre metode era prin folosirea tigarilor electronice.

| Claudia2018 a răspuns:

Tigarile electronice nu sunt la fel de daunatoare ca si cele normale dar contin nicotina ceea ce se gaseste si in tigarile normale ( substanta care te face sa fii dependent ), in opinia mea un vape e cea mai buna alegere.

| Neymar_Nicu_1999 a răspuns:

Da pentru ca face apa la plămâni

| Shimozukushiki a răspuns (pentru Neymar_Nicu_1999):

Mai mult de 7 ani, nu cred că ai...

| DăȘmecher a răspuns:

Tigari la pachet=cancer
Tigara electronica=cancer

| confiturix a răspuns (pentru DăȘmecher):

Bineinteles. Nu are cum sa fie tigari bune pentru sanatate.