| anonimg a întrebat:

Suntem un popor de analfabeti?
La https://www.tpu.ro/quiz-uri/tu-stii-sa-scrii-corect/rapo rt/384848/ media generala de raspunsuri corecte este de 46%. Nici macar de 50 la %. Eu unde am gresit? :)) (Aici dau funda primului raspuns bun.)
Am raspuns bine la doar 3 intrebari. :) Restul au fost gresite si/sau a expirat timpul. Voi?

Trebuia sa pun intrebarea la "Cariera" sau la "Sanatate". :D

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu neaparat!
Nu poti sa ai cunostinte din toate domenile.Ai timp sa inveti.Omul invata toata viata.
Daca nu te descurci intr-un domeniu incerca altul unde crezi ca ai sanse sa depasesti baremul de 50 %. Apoi, daca ai observat la acele intrebari, iti da si raspunsurile corecte si poti sa te corectezi.Dar la urmatorea conectare, la aceeasi intrebare, ordinea intrebarilor va fi alta.
Invata, documenteza-te, citeste!
Esti pe drumul cel bun pentru ca ai raspuns provocarii!

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Am reușit la Alex Velea să obțin punctaj maxim. Sunt cult.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Studiile superioare sunt cheia succesului; cei cu studii superioare au furat 99% din valoarea efectiva a furturilor din Romania!winking laughing :'(
ma poate contrazice cineva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu in facultate se invata smecheria. Unii au diplome falsewinking

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu, tot la SNSPA?winking laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Te salut cu respect, dottore!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu...
Da suntem.
Fundulita plz big grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

60% happy
E destul de greoi.