| PyRoMaNc3r666 a întrebat:

Sustin pentru a 2-a oara bacalaureatul (adica am picat anul trecut) si circula un "mit" cum ca s-ar putea da alte subiecte celor din anii trecuti.
Stie cineva vreun detaliu, un link ceva?
Edu nu a pulbicat nimic si nici pe google nu gasesc.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Subiectele sunt aceleasi pentru toti elevii de la acelasi profil, indiferent ca au terminat anul acesta sau in anii anteriori.

2 răspunsuri:
| 4StarLight a răspuns:

Nimic nu este in plus. Dimpotrivă, din cauza pandemiei s-a scos toata materia ce s-ar fi facut in clasa a 12-a, semestrul 2. La romana se vor da doar 14 opere, s-au scos 3 din cele 17 care erau initial, iar la mate nu se mai dau polinoame, arii si volume la integrale. Exista o programa publicată, chiar pe edu.

| PyRoMaNc3r666 explică:

Multumesc mult!