| Whateverrr a întrebat:

Tabletele primite in scoli trebuie returnate?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

DA, cu siguranță ca trebuie returnate, la fel ca manualele.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se dau in inventar, fiecarui elev, iar in caz de pierdere /distrugere va trebui platita contravaloarea.

| darrio2007 a răspuns:

Normal, măi Covid. Nu ai bani de tigari si vrei sa o vinzi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Iti dai cu seama, cand se gata anul scolar. in special la cei de ani terminali imediat le vindeau.

| nicu991 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu unul sunt curios cata grija or sa aiba copiii de bunurile primite gratis. De obicei sunt foarte destructivi.

| darrio2007 a răspuns (pentru nicu991):

Asa e.

| nicu991 a răspuns (pentru darrio2007):

Cand eram eu pe vremea scolii si a liceului nu stiam cum sa protejez manualele cat mai intacte. Era o mandrie pentru mine atunci cand predam la final de an scolar manualele in stare buna.

| darrio2007 a răspuns (pentru nicu991):

Si eu la fel. Acum au alte conceptii, tinerii de azi.

| aneliram a răspuns (pentru nicu991):

Așa e, returnează ce mai rămâne din tabletă.

| sierra1 a răspuns:

Când ai primit tableta, ai semnat ceva-undeva?

| RaduRobertRO a răspuns:

Tabeletele nu vor fi date in proprietate privata. ele vor fi date elevilor in regimul in care s-au dat cartile. Cand scoala cere returnarea lor, atunci in termen de 1 saptamana ele trebuie sa fie returnate, pentru ca vor fi bunuri in administrarea scolilor. [ citat oficial ].