| justagirlll a întrebat:

Testele initiale se dau acum, saptamana aceasta sau se face mai intai recapitulre?

6 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

A zis ministrul educatiei ca mai intai se fac 2 saptamani de recapitulare iar notele alea nu se trec in catalog, ci ajuta profesorul la stabilirea gradului de pregatire a elevilor si imbunatatirea predarii.

| AndreiP98 a răspuns:

Mai intai recapitulare stiu

| Ramona1 a răspuns:

Primele 3 saptamani din acest an scolar sunt dedicate unei recapitulari din clasa anterioara, finalizandu-se la sfarsit cu un test predictiv la fiecare materie.Nota ramane la alegerea profesorului daca o trece sau nu in catalog.Depinde de rezultate

| AddaSunnii a răspuns:

Eu cred ca in prima saptamana doar profesorii obsedati de scoala dau teste. E mai bine sa incepeti mai usor. happy

| geoiulia a răspuns:

Buna.Eu sunt in clasa a 9'a si noua ne-au zis profesorii ca doua saptamani vor fi de recapitulare si 1 saptamana teste.

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Eu stiu ca testele astea is ca sa vada profesorii ce au in cap elevii, cu ce au ramas dupa vacanta...deci se dau inainte de recapitulare, in primele zile.