| Renatho a întrebat:

Ti se pare ceva ciudat la propozitiile de mai jos? Daca da ce? Am decat o minge. Mai cumpar una. Mingea care am cumparat-o e sparta

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

O întrebare de interviu sau cum? rolling on the floor
Sincer habar nu am să îţi răspund, la ce mai ai nevoie de o minge dacă ai "decât una" rolling on the floor

| Renatho explică (pentru Evolution):

De interviu da. Ma bate grav laughing

| Evolution a răspuns (pentru Renatho):

Nu prea văd logica... laughing) oricum imi suna mie conoscută întrebarea asta, am vazut'o si eu odată tot la o chestie de interviu ceva rolling on the floor

| justadream94 a răspuns:

Da..au greseli gramaticale

am doar o mige e forma corecta

| pilaf a răspuns:

Corect este:

Am doar o minge. Mai cumpăr una. Mingea pe care am cumpărat-o este spartă.

Nu este nimic ciudat, doar că sunt câteva greșeli gramaticale.

| GindestePozitiv a răspuns:

Nu poti cumpara o minge sparta.

| Teo_Teodora_1989 a răspuns:

"*pe care ..am cumparat-o"