| Alexandr1onnn a întrebat:

Știe cineva dacă te poți transfera de la o facultate la o altă facultate cu același profil? Și care sunt procedurile?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, studentul poate beneficia de mobilitate

http://www.fspub.unibuc.ro/student-fspub/ghid-de-scolaritate/transfer

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In cadrul aceleasi universitati, stiu ca merge in primii ani, cand sunt cateva materii comune si permit acest transfer, respectiv aceasta adaptare, legat de mai multe sectii.
Dar pentru facultati diferite, din universitati diferite... nu prea merge.

| Frank51 a răspuns:

O poti face in primii 2 ani, pentru ca materiile sunt similare. Trebuie sa vorbesti cu decanul facultatii sau tutorele de an ca sa iti dea informatiile, fiecare facultate are propriul regulament.

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa suni la secretariat și să discuți concret, pentru că detaliile depinde în funcție de facultate.