| NuicaMadalina a întrebat:

Știți cumva dacă nu am putut da examenul național la romană din clasa a 8 a pentru ca a trebuit sa plec in alta țara, iar acum vreau sa ma întorc, trebuie sa repet din nou anul sau pot intra la liceu fără examen?

2 răspunsuri:
| Paul_Ciobanu_1996 a răspuns:

Probabil depinde cat timp a trecut de cand ai terminat anul scolar.
In mod normal, at=r trebui dat examenul si atat, dar nu se stie exact ce lege exista in Romania pentru acest gen de problema.

| maratonymario a răspuns:

Repeti anul