| MrUniverse a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a 10-a. La anul mai pot lua bursă de merit dacă am 10 absențe pe semestrul 2? (nu mă întrebați de ce atâtea absențe, motive personale) Media generală nu e o problemă... Menționez de asemenea că doamna dirigintă ne scade un punct la purtare la 15 absențe, nu 10.

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Eu stiam ca cei de la minister cer scaderea mediei la purtare de la 10 absente, nu dupa cum doreste diriginta.
Daca ai 10 absente cel mai bine du-te la secretariat, verifica ce medie ai la purtare, poate ti-a motivat diriginta una ca sa ai doar 9, sau poate chiar o ai scazuta la purtare...

| VNF a răspuns:

Daca nu ai media scazuta la purtare, da poti bininteles. Eu am luat bursa, dar nu de merit, ci de studiu si era mentionat faptul ca nu am dreptul la 20 de absente pe an, deci, in concluzie DA mai poti lua. Funda?