| Fferdy a întrebat:

Am media generala 9.25 si la purtare 10, fara absente. Pot sa primesc bursa de merit daca am si o medie de 6?

Răspuns Câştigător
| Georgiana_2129 a răspuns:

Bursele de merit se acorda in ordine descrescatoare a mediilor in limita fondurilor de care dispune scoala in acel moment.Nu e o regula ca toti cei care au peste 9 sa primeasca bursa(au existat cazuri in care elevi cu media peste 9, 80 nu au luat)

7 răspunsuri:
| AlcolicSmile123 a răspuns:

Da poti, orice Copil cu media generala 9 sau peste 9 Poate sa primeasca bursa de merit.
Daca faci absente, nu mai poti avea.
Se ia in considerare doar media GENERALA nu si celelalte medii mai mici Ex: aduni toate mediile (cu tot cu purtare) si le imparti la cate sunt. Daca iese 8.50 Poti lua, daca 9 la fel daca 10 si mai bine.

| TheStory a răspuns:

Da primesti bursa.

| Predator30 a răspuns:

Daaa...

| danyshatAT a răspuns:

Sigur ca poti happy eu am media generala 9.45 si 1 medie de 5 si iau bursa de merit :*

| aida009 a răspuns:

Nu poti. Trebuie sa ai media generala peste 9.50

| zinedinzidan a răspuns (pentru aida009):

Ba nu, trebuie sa fie de peste 8.50 ca altfel cum are fi luat unii din clasa mea cu medie 8.70 burse?

| gabrriela a răspuns:

Depinde de liceu/scoala, la unele licee/scoli se accepta un numar deja stabilit de elevi ( de exempul primii 20 care au media cea mai mare) iar la altele trebuie sa ai media mai mare de 9 sau 9.50.
Poti sa te informezi la secretariatul liceului/scolii.