| zlatyZ a întrebat:

TPU am de facut un portofoliu pentru ora de franceza si nu stiu ce sa pun la el. Am scris ceva despre Franta dar m-am blocat. Help!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate te ajută și www.referate.ro
Succes.
Pa, pa.

| vlad89c a răspuns:

Aici ai tot ce trebuie sa stii despre Franta, este mult, dar normal ca poti selecta ce vrei sa scrii in portofoliu:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fran%C8%9Ba

nu uita de funda

| zlatyZ explică (pentru vlad89c):

Pai asta am scris, informati despre Franta.Alt ceva?

| vlad89c a răspuns (pentru zlatyZ):

Acolo este si istoria, turismul, africultura, 1 Originea și istoria numelui
2 Istorie
2.1 Preistorie și Antichitate
2.2 Evul Mediu timpuriu
2.3 Perioada medievală
2.4 Renașterea și absolutismul
2.5 Revoluția și Primul Imperiu
2.6 Secolul XIX
2.7 A treia Republică
2.8 Franța după al Doilea Război Mondial
3 Politică
3.1 Geopolitică și putere militară
3.2 Forțele Polițienești
4 Geografie
5 Împărțire administrativă
6 Economie
6.1 Transport
7 Demografie
8 Cultură
9 Religie
10 Galerie de imagini
11 Vezi și
12 Note
13 Legături externe

| zlatyZ explică (pentru vlad89c):

Am scris.

| vlad89c a răspuns (pentru zlatyZ):

Daca ai scris tot ce ti-am enumerat mai sus, atunci nu mai ai ce scrie.
Daca le-ai scris doar asa, cate un cuvant la fiecare, atunci mai bine o iei de la inceput...sa iei doar ce crezi ca e important, dar sa fie mult pe foaie.

| zlatyZ explică (pentru vlad89c):

Daaa. Am scris.Imi trebuie minim 50 de colii in portofoliu.Si nu am de ajuns... app trebuie in franceza big grin

| vlad89c a răspuns (pentru zlatyZ):

Selectezi tot de pe wikipedia de la Franta, dai copy paste in google translate, sper sa iti traduca tot, ai grija sa selectezi din romana in franceza, si asta e,. n-ai alt undeva sa gasesti mai mult.

| vlad89c a răspuns (pentru vlad89c):

In plus, daca ai scrie tot de acolo, ai putea umple un roman.

| vlad89c a răspuns (pentru vlad89c):

Si da, merge sa selectezi tot cu copy paste, si sa bagi in google traducere, iti traduce tot in Franceza.
Succes!

daca te-am ajutat, nu uita funda

| violetajustme a răspuns:

Poti scrie de spre o anumita regiune din Franta. sa enumeri traditiile, retele delicioase ale francezilor

| Ichim_Ana_Elena_1995 a răspuns:

Pentru ora de franceza.....hmmmm! poti sa scrii fiecare regiune din franta pe fise dar si traditiile; mancarurile specifice regiunilor! funda?