| RappiNOnProductioN a întrebat:

TPU ce povestiri interesante aveti despre triunghiul bermudelor? Din ce cauza credeti ca dispar atatea avioane si vapoare?

Răspuns Câştigător
| alexa5525 a răspuns:

Multe teorii au fost promulgate pentru a explica extraordinarul mister al dispariției acestor vase și avioane. Extratereștrii malefici, cristale reziduale din Atlantida, oameni răi cu aparate antigravitaționale sau alte tehnologii ciudate, vortexuri către o a patra dimensiune sunt ipotezele favorite ale scriitorilor de proză fantastică. Câmpuri magnetice ciudate și flatulențele oceanice (gaz metan provenit de pe fundul oceanului) sunt explicațiile preferate de mințile mai tehnice. Condiții meteorologice (furtuni, uragane, tzunami, cutremure, valuri mari, curenți, etc.), nenoroc, pirați, încărcături explozive, navigatori incompetenți și alte cauze umane și naturale sunt explicațiile date de investigatorii mai sceptici

3 răspunsuri:
| cristinuka_8768 a răspuns:

Am discutat odata despre acest subiect la mate. dar, sincera sa fiu, nu cred ca au disparut acele avioane si vapoare, nu exista nimic clar, concis, care sa demonstreze ca au disparut

| giuly a răspuns:

Le fura Basescu.