| pinkvampire a întrebat:

Cine stie de ce dispar avioane, nave, ect in Triunghiul Bermudelor?

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

In acel loc se intalnesc 2 tipuri de curenti unii calzi si unii reci si se creaza un fel de miniciclon care doboara tot si pe apa la fel se intalnesc 2 curenti unul cald si unul rece care face oceanul foarte agitat si creeaza uneori niste valuri uriase sau niste curenti oceanici de duc vasele la cateva sute de kilometrii. Funda?

| negru30 a răspuns:

Intreaba-l pe Dumnezeu - numai El stie - sau poate cei necredinciosi au vreo idee - Buna intrebare - Bravo

| Onofrei_Mihaela_1979 a răspuns:

Vrei sa stii de ce dispar avioane nave... chestia e ca acolo este un camp magnetic care afecteaza/strica instrumentele de zbor si de nave avioanele cad in apa si se scufunda iar la nave se aprestc motoarele cred si se scufunda. dar este un obict care nimeni nu a aflat ce este obiectul este sunt ca tri faruri de masina dar se mareste cand tot mergi. oare ce poate sa fie? sunt ozeneuri? daca vreti sa il vedeti scrieti,, triunghiul bermudelor film,, este al doilea film. trebuie sa intre pe saitul, trilulilu, ca sa vedeti filmul.