| LoLpoZ a întrebat:

Trebuie sa facem revista scolii. si nu am idee cum se face un editorial. stiu ce inseamna dar nu am idee cum l-as putea face. Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie un articol amplu şi documentat despre istoricul şcolii. Cere sprijin la: bibliotecara şcolii, secretară, un profesor mai vechi în şcoală, părinţi care au învăţat şi ei în şcoala respectivă, primărie.
Câteva puncte:
-când s-a înfiinţat
-ce nume a purtat de-a lungul timpului
- cum s-au numit directorii
- ce profesori faimoşi au lucrat aici
- ce premii importante au obţinut elevii şcolii
- ce proiecte s-au realizat cu elevii etc.
Succes! Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie un articol amplu şi documentat despre istoricul şcolii. Cere sprijin la: bibliotecara şcolii, secretară, un profesor mai vechi în şcoală, părinţi care au învăţat şi ei în şcoala respectivă, primărie. thumbs up:d\m/

| Stan_Marinela_1955 a răspuns:

Care sunt etapele realizarii unei reviste a gradinitei?