| cube a întrebat:

Tu, cand pleci de acasa, inchizi televizorul, computerul, lumina si tot ce consuma resursa energetica?
Daca nu ai un motiv bine intemeiat de a lasa deschis ceva care consuma curent electric atunci, de ce nu-l opresti?
Evitati de a-mi raspunde cu, exemplu: "nu am cum sa opresc frigiderul!"
PS: stiati ca daca in Los Angeles s-ar opri toate ledurile, s-ar inchide si doua centrale nucleare? Uau!

Răspuns Câştigător
| ada a răspuns:

DA! Cand plec de acasa am grija sa opresc toate electrocasnicele care consuma curent...Atunci ma gandesc la buzunarul meu.Insa cand sunt acasa si eu sunt cam neglijenta cu becurile, tv, mai ales calculatorul...Si ca sa iti raspund si la ultima intrebare uite ca nu stiam faza cu L.A.-ul.Super interesant.

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din comoditate... Esti obisnuit sa ai un ceas electronic care lumineaza intr-un colt al case... Esti obisnuit sa mai auzi cate un sunet de la frigider care iti confirma ca functioneaza... Esti obisnuit sa fii inconjurat de aparatura electronica si electrocasnica pe care sa o poti folosi in orice moment fara a fi nevoit sa cauti o priza...

carla
| carla a răspuns:

Cube, inchid absolut tot.am prelungitore din alea cu protectie in afara de frigider, pe care-l las sa functioneze pentru ca nu exista alternativa.

| ada a răspuns:

DA!Cand plec de acasa am grija sa opresc toate electrocasnicele care consuma curent...Atunci ma gandesc la buzunarul meu.Insa cand sunt acasa si eu sunt cam neglijenta cu becurile,tv,mai ales calculatorul...Si ca sa iti raspund si la ultima intrebare uite ca nu stiam faza cu L.A.-ul.Super interesant.

| alinuta23 a răspuns:

DA...cand stau acasa cateodata nu... poate nu-ti dai seama cum te-ai obisnuint cu acel lucru ca mai este in functiune... exclus zgomotele

| cube explică:

"kittyalexandra" imi este greu sa cred ca ai televizor cu baterii. Eu vorbeam de lucruri care sunt alimentate doar cuplate la o priza. Oricum bateriile sunt reciclabile, asta in cazul in care stim unde sa le aruncam si un alt motiv in care mie i-mi pare raspunsul tau total neadegvat intrebarilor puse de mine este ca te-ai legat de sunetul de la frigider de cat de comoda esti si cum cauti prize sau cum nu le cauti prin casa, asta chiar n-am inteleso.