| Vernusio a întrebat:

Tu cat timp aloci invatatului pentru bacalaureat pe zi? Dar in total de cand te-ai apucat sa inveti si cat timp aloci in total?

Răspuns Câştigător
| PatricheToT a răspuns:

Pentru bacalaureat se învață la timpul potrivit, dacă ți se predă ceva ce va fi în programă trebuie să înveți atunci, pe urmă doar repeți. În cazul meu nu învăț în fiecare zi și nu aloc chiar atât de mult timp pentru că învăț logic și asta mă ajută să rețin repende și prefer să nu îmi complic existența stresându-mă cu examenul pentru că așa ajungi să uiți tot sau să greșești tocmai atunci.Eu sunt la filologie și nu sunt stresată de ce va urma pentru că orice ar fi pot să iau toate examenele cu cel puțin 6, este mai dificil la română unde pretențiile sunt mai mari dar în rest nu este așa complicat, trebuie să asociezi lecțiile, dacă se poate, și să îți și placă materia ca să te poți exprima cu lejeritate. Mă bucur că nu dau la matematică, chimie sau biologie, acolo nu ai de ales decât să sacrifici foarte mult timp, materia e mai grea și mai multă și să fim sinceri nu oricine poate face față la matematică, mai ales dacă învață mecanic.

| PatricheToT a răspuns (pentru PatricheToT):

WOW, vai, nu mă așteptam să primesc fundă, mulțumesc happy

2 răspunsuri:
| Cancerigen a răspuns:

Salut,

Cel putin 3-4 ore pe zi invatam pentru BAC si in weekend ma relaxam. happy