| PralineFine11 a întrebat:

Uitati care-i treaba! Vreau sa citesc o carte! si nu stiu care! Una de dragoste sau despre copilarie! va rog, help!

5 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Singur pe lume, Aventurile lui Tom Sawyer si Huckleberyy Finn

| Eille2EtcnupD a răspuns:

La medeleni- sunt 3 volume. sunt chiar tari, eu sunt la al doilea

| PralineFine11 explică:

Imi trebuie un roman.pe astea le-am citit in clasa a patra si acum am nevoie de altceva.Dar merci oricumbig grin.

| PralineFine11 explică:

Am citit la MEDELENI, SINGUR pe lume si celelalte.scuze,dar e ok!

| peste2009 a răspuns:

Colt alb, Amintiri din copilarie. sau in special una scrisa de Ion Creanga pentru ca el a scris mai mult despre copilarie funda te rog.