| anonim_4396 a întrebat:

Un civil poate purta echipamente militare mapn insa fara insigne, epoleti?

Răspuns Câştigător
| AlexandruInu a răspuns:

Salut,eu lucrez cu ambarcatiuni în Delta si pe Dunare iar acum fiind mai rece port echipament militar, de la bocanci, pantaloni pana la geaca, cagula/caciula si manusi, nu-i nici o problema stai linistit

1 răspuns:
| Ciprian09 a răspuns:

Se poarta echipamente militare fara insemne la civili.dar de ce ai face asta? app.am o vesta cu placi kevlar daca te intereseaza laughing)