| StefaniaMaria2000 a întrebat:

Una si aceeasi persoana poate sa fie si disciplinata si nonconformista?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Disciplina si nonconformismul nu sunt tocmai opuse si nu este obligatoriu sa coexiste in acelasi timp sau acelasi loc.
Poti sa fii disciplinat la scoala ori la locul de munca si nonconformist in societate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti nonconformits asta nu inseamna ca nu eti disciplinta ci doar ca nu intotdeauna esti de acord cu ceea ce se intimpla sau ceu cei din jurul tau, sau mai bine zis lupti pentru ideele tale desi unora poate nu le convine si impotriva unora dar cu tact si respect fata de ceilalti! laughing

| SLS a răspuns:

Da,daca se preface.