| Changes a întrebat:

Unde aș putea găsi subiecte pentru bac la geografie 2013? Dacă aveți voi scanate lasă-mi un mesaj cu adresa ta de mess.

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Am vorbit cu un tip care e profesor de geografie şi mi-a zis că nu au apărut variante noi, au rămas tot cele din 2009(pentru că până în 2009 se publicau variantele, din 2010 au început să nu mai publice). Pentru 2013 nu e publicat decât un model, atât. Cel mai probabil a scos un prof o culegere de variante, dar nu sunt date de ministerul educaţiei.

12 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Subiectele postate pentru bac sunt cele din 2009, în număr de 100.
http://rezultatebac.blogspot.ro/......toate.html
Nu diferă ca model de cele din 2013, iar dacă le rezolvi pe astea îţi spun cu siguranţă că nu vei avea probleme la bac.
Spor!

| Changes explică (pentru yellowalien):

Am făcut din 2008 dar profu' a spus că cele din 2013 sunt ceva mai grele.Btw nu mă lasă să intru pe site, îmi spune că are virus.

| yellowalien a răspuns (pentru Changes):

Am să întreb un prof de geogra diseară, iar dacă aflu ceva despre ele te anunţ. Eu am dat bacul acum 3 ani, nu mai sunt la curent cu noutăţile.

| Changes explică (pentru yellowalien):

Ți-aș fi deplin recunoscătoare.

| Changes explică (pentru yellowalien):

Mulțumesc mult. Apreciez că te-ai interesat pentru mine.

| yellowalien a răspuns (pentru Changes):

Geografia e pasiunea mea dintotdeauna; e o plăcere să ajut pe oricine are nevoie. Mult spor, să iei notă mare la bac! happy

| Changes explică (pentru yellowalien):

Mulțumesc,chiar azi am avut pregătire.Da și pentru mine e o pasiune și de aceea vreau să merg la Turism mai departe big grin

| yellowalien a răspuns (pentru Changes):

Unde? Eu sunt la turism, de fapt tocmai termin, în câteva săptămâni. big grin

| Changes explică (pentru yellowalien):

La Timişoara.Tu unde eşti?

| yellowalien a răspuns (pentru Changes):

La Iaşi. happy În capătul opus big grin

| yellowalien a răspuns (pentru Changes):

Am vorbit cu un tip care e profesor de geografie şi mi-a zis că nu au apărut variante noi, au rămas tot cele din 2009(pentru că până în 2009 se publicau variantele, din 2010 au început să nu mai publice). Pentru 2013 nu e publicat decât un model, atât. Cel mai probabil a scos un prof o culegere de variante, dar nu sunt date de ministerul educaţiei.