| JSmith a întrebat:

Unde am fi fost acuma daca nu ar fi existat Nikola Tesla cel care a descoperit curentul alternativ, iar la baza descoperirii sale exista tot in ziua de azi, telefon, internet, televizor, aparatura din spitale, etc. Cum credeti ca ar arata lumea in ziua de azi daca nu ar fi existat acest om?

2 răspunsuri:
| IonutCG90 a răspuns:

Salut, bună întrebare. Am fi fost mult în urmă fără existența lui Tesla. Părerea mea.

| perladunarii a răspuns:

Salut eu zic ca cineva tot ar fi inventat asta pana acum! Vreau sa povestesc despre o inventie de a lui, mai degraba un proiect care nu a avut destule fonduri si a fost inchis: Avea un proiect prin care trimitea in spatiu curent si astfel nu mai existau fire, toata aparatura pe care o folosim ar fi fost alimentata din aer, cu ajutorul unor emitatoare puternice si a unor sateliti ce imprastiau curentul! Bine inteles eu nu stiu toate detaliile, am zis doar un rezumat! Dar mie mi se pare ceva incredibil de care omenirea nu s e poate bucura din cauza unor persoane care nu au vazut un viitor in asta!