| danc0ck a întrebat:

Unde ati prefera sa faceti facultatea? In tara sau in strainatate? Argumentati happy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Eu am facut-o in strainatate si nici aici unde ma aflu acum nu am viitor.

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Fara sa ma gandesc, aleg strainatatea. Nu numai ca invatamantul din afara este mai serios si mai profesional, insa la terminarea facultatii ai alegeri multiple si ti se deschid mult mai multe drumuri, spre deosebire de Romania unde...nu ajungi nimic.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am făcut-o acasă, la Pitești!
Pa, pa.

| Anddrea a răspuns:

In tara pentru ca o sa fac facultatea ca sa fie facuta. Nu te prea te mai ajuta cu nimic facultatea avand in vedere ca o face oricine. Deci n-are rost sa ma complic sa ma duc in strainatate.

| Fiuryan a răspuns:

Sunt plusuri si minusuri si-n Romania dar si in strainatate. De ce spun asta? Simplu.

In Romania, absolvi mai usor ca in afara ( fara sa te straduiesti foarte mult cu invatatul ), iar daca te straduiesti si ai medii mari ( foarte mari ), o sa vezi cum vin reprezentanti ale unor firme ( mari, mici depinde ) si o sa-ti propuna sa te angajezi la ei.

Iar in strainatate, asa e si acolo, insa e mult mai greu. Sistemul nu e corupt, spre deosebire de sistemul nostru, si mai sunt multe alte lucruri care nu are rost sa le scriu aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In strainatate
Argument: Pt ca Romania ai de tot c. a. c. a. t. u!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt inca mica nu prea ma intereseaza facultatea dar as vrea sa fac in alta tara pentru ca in Romania degeaba faci ca nu ajungi nici unde. Ma rog ajungi da greu si nu toti.