| BulletForMyValentinE a întrebat:

Salut, se merita sa faci facultatea in strainatate mai degraba decat in tara? Nu ma refer doar la nivelul educational, ci in general. Argumentati.

Răspuns Câştigător
| Lalaloveu a răspuns:

Da. Sunt conditii mult mai buna, lumea mai civilizata. Depinde unde. Si la nivel educational.

2 răspunsuri:
| FuckSchool a răspuns:

Eu zic ca se merita. Sunt conditii mult mai bune decat in Romania. In plus facultatile din strainatate sunt mult mai avansate decat ale noastre.

| greysfan a răspuns:

Parerea mea este ca in strainatate ai mai multe posibilitati. dar depinde ce facultate. din punct de vedere educational si social facultatile din strainatate sunt cu mult peste nivelul celor de aici happy