| anonim_4396 a întrebat:

Unde ati prefera sa faceti facultatea in tara sau in strainatate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Espania

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi să mai fac alta?
Exclus. Am făcut la Universitatea de Stat din Piteşti.
Ajunge. Să mai facă şi alţii!
Viaţa nu constă numai în a face facultate.
Pa, pa.

| cretzufinish a răspuns:

Deja am facut-o...in tara happy Bine ca sunt recunoscute diplomele si in alte tari, ca profesez ca bugetar deocamdata. Poate imi fac chemare nepotiihee hee

| SEAL a răspuns:

La boston

| Sinedd a răspuns:

Depinde ce imi rezerva banii. Daca am de la parinti si sunt cu fite, am si palate si masini si aia.

| Slow a răspuns:

In strainatate ni se ofera mai multe sanse. Eu ca stiu si germana si engleza mi-ar placea sa plec, dar depinde si daca am sansa si banii de care am nevoie, deoarece este vorba despre o suma foarte mare.
Recunosc, exista facultati foarte bune si in tara, dar din pacate unii profesori lasa de dorit. Iar daca ar fi sa aleg alt oras din tara, mi-e teama de ideea de a locui intr-un camin, deoarece nu exista conditii. In Brasov au renovat toate caminele, toate arata acum foarte bine, curate si noi, dar din pacate aici nu pot alege sa stau la camin, deoarece locuiesc in Brasov laughing
Oricum, eu cred ca a pleca in strainatate este sansa unui orizont mai larg, dar si mai multe oferte de locuri de munca...

| gepetry10 a răspuns:

In tarawinking motivul: fac pariu pe cat vrei tu ca o sa ai si colegi sau prieteni care o sa mai mearga si in plus in strainatate o sa fii singur si nu prea o sa-ti faci prieteni usor ...pentru ca esti roman si nu suntem prea agreati prin strainatatestraight face

| mickeye a răspuns:

În țară.e mai ușor, aici ești mai mai relaxat, te poți distra..nu e viață mai grea ca viața între străini.

| CrYsS34532 a răspuns:

In tara