| Crush247 a întrebat:

Unde pot gasi cartea "supraomul" de nietzsche?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La librarie ai incercat? La biblioteca? La anticariat? Pe librarii online? Pe site-uri care comercializeaza o gama mai larga de produse?

Intai da-ti si tu interesul sa o gasesti si apoi intreaba.

| Crush247 explică (pentru anonim_4396):

Am cautat peste tot, am cautat in toate bibliotecile din Bacau, am cautat la anticartiat, librarii nici nu mai zic, online am incercat si pe Appstor si pe GooglePlay si pe Playstor, plus cautari pe google fara raspunsuri.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crush247):

Atunci ar fi ok sa specifici inca din intrebare unde ai cautat, sa nu ti se sugereze din nou aceleasi variante.

Cauta numele cartii in engleza intai si apoi cauta "download " si vei gasi probabil link-uri de cumparat versiunea digitala a cartii. E mai buna decat nimic, chiar daca nu esti adeptul cartilor in format electronic.

| Crush247 explică (pentru anonim_4396):

Nu o gasesc nici in engleza, parca e disparuta sad

| Nefarius a răspuns:

Poate te referi la cartea ''Asa grait-a Zarathustra'', pentru ca in aceasta lucrare Nietzsche defineste foarte bine conceptul de supraom. Nu de alta, insa in lucrarile lui Nietzsche nu exista o carte numita ''supraomul''.
Iar ''Asa grait-a Zarathustra'' o poti gasi pe Libris.ro.

| Crush247 explică (pentru Nefarius):

Da, exista cartea intitulata '' supraomul '' din aceasta s-a inspirat Hitler si multi altii.

| Nefarius a răspuns (pentru Crush247):

Atunci, spor la cautat.