| anonim_4396 a întrebat:

Servus.Cine a citit cartea Plânsul lui Nietzsche de Irving D. Yalom? Ceva păreri?

Răspuns Câştigător
| TheArchitect218 a răspuns:

Am citit-o, și Plânsul lui Nietzsche, și Minciuni pe canapea, și Soluția Schopenhauer (da, sunt pasionat de psihoterapia existențialistă). Deși e în mare parte fincțiune, am avut ce învăța din ea. E o carte destul de dură, mai ales finalul. E nevoie de multă putere ca să spui "da" unui asemenea destin.
P.S. Mă bucur că mai sunt românași cu astfel de gusturi în literatură.

3 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru syd):

Ştiu de goodreads, dar merci oricum.

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o sa gasesti aici pe cineva care a citit. mai bine cauti pe net, reddit sau alte forumuri