| AlliumUstum a întrebat:

Unde pot găsi, pe net, un curs gratuit bun de limba germană? Nu cunosc deloc limba germană, știu bine engleză.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Limba germana e o limba grea sa stii nu se compara cu limba engleza e doar o iluzie atat ca unele cuvinte seamana cu limba germana e doar o iluzie atat in mare parte limba germana e cea mai grea limba germanica, gramatica te manca asta pentru ca trebuie sa cunosti der, die, das plus cuvintele lungi

in primul rand descarca easy german e dupa parerea mea cea mai buna aplicatie de invatat limba germana, multe cuvinte le vei uita in timp apare frustrarea cand vezi cat de usor uiti ceea ce inveti plus ca nu ai cu cine invata plus ca anumite anumite cuvinte se folosesc doar in anumite cazuri

doar cu timpul se poate dar incepe cu easy german ca e buna aplicatia apoi 200 de verbe, dar pe rand

| medicultau a răspuns (pentru RAY):

Daca vrei cev documente in germana pe diverse teme gasesti pe :
http://www.azreferate.com/liste-referate/deutsch/index26.php

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Foloseste aplicatia Duolingo pe telefon.

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Iti mai recomand si http://www.deutschakademie.de/, dar Duolingo este cel mai bun, dupa parerea mea. :-)

| airflow a răspuns:

Desacrca duolingo, o sa fi multumit

| AlliumUstum explică:

Nu imi place deloc Duolingo sad Speram la altceva. Multumesc, oricum.