| Bog a întrebat:

In septembrie voi pelca cu o bursa Erasmus la Emden, Germania! limba germana nu o cunosc deloc, cursurile se vor tine in engleza, limba pe care o stiu destul de binehappy Credeti ca pot gasi un part-time acolo, sa pot strange cativa banuti?

6 răspunsuri:
| Mar a răspuns:

Da banuiesc ca da
dar depinde poate acolo o sa iti ceara oleaca de germana
fii pregatitwinking

| ELD a răspuns:

Eu cred ca da. datorita nivelului tauhappyde studiuhappy

| dichi a răspuns:

Poate te intereseaza transportul pana in Germania. Iti recomand compania Mayer & Mayer. Vezi detalii pe www.mayer-transport.ro

| Visatoarea a răspuns:

Jobs in Germany

Poate asta te va ajuta : http://www.toytowngermany.com/jobs/

Bafta! :)

| emy a răspuns:

Probabil ca da, fiinda engleza este limba internationala. Dar cred ca ar trebui sa stii si germana, macar putin.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si vorbesti cu nemtii in limba gimnastica?