| georgy237 a întrebat:

Unde s-a nascut Ion Luca Caragiale, cum a chemat parinti lui, a avut frati sau surori si cateva schite mai populare de-a lui;

Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la biblioteca, ceri carti si citesti, daca nu poti lua carti acasa, poti citi in sala de lectura de la biblioteca.
INVATATI SA CITITI SI IN CARTI, internetul nu iti da intodeauna raspunsul corect.
Nu ma intereseaza funda, vreau doar sa citesti in carti si nu pe internet.
Poate ma vei injura acum, dar mai tarziu poate cand vei avea copii la randul tau, imi vei da dreptate.
Stiu raspunsul, dar nu iti spun si cred ca este cel mai bun sfat pe care il vei primi, intreaba profesorul daca am sau nu dreptate.E atat de placut sa stai intr-o sala de lectura dintr-o biblioteca, este liniste, multe carti, incearca si vei vedea.

| georgy237 explică (pentru alexandraalis):

Multumesc pentru. sfat dar la biblioteca n-am gasit si de aceea am intrebat acest site

2 răspunsuri:
| pinkpumpkin a răspuns:

I.L. Caragiale s-a nascut in Jud Prahova (Tara Romaneasca) tata: Luca si mama: Ecaterina fratii: Costache si Iorgu. Schite : Bubico,Vizita, Domnul Goe, Doua loturi(Doua loturi e nuvela)...bafta la invatat