| AvalohAlyn a întrebat:

Unde se invata numai sambata si duminica?

Răspuns Câştigător
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar nu exista tara pe pamant unde sa se faca scoala doar in weekend.
Este adevarat ca in strainatate exista scoli unde se fac cursuri si in weekend, insa se fac si in restul saptamanii.
Nici macar scolile particulare, nu au un astfel de program.
Sper ca te-am lamurit.

| AvalohAlyn explică (pentru ApeleazaLaRaspunsulMeu):

De frecventa redusa ai auzit?

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Chiar si in locurile unde sunt cativa copii se face scoala de luni pana vineri.

| AvalohAlyn explică (pentru ApeleazaLaRaspunsulMeu):

Nu ma refer la locurile unde sunt cativa copii ci la forma de invatamant cu frecventa redusa adica mergi la scoala doar sambata si duminica. Exista in Romania, la liceele particulare ce au frecventa redusa.Acum am aflat.

6 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

In tarile straine.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

In nici o tara nu se invata doar sambta si duminica sunt tari in care se invata si sambata dar nu doar sambata si duminica adica 2 zile din 7

| Kiskiri a răspuns:

De obicei in tarile straine, in Italia am un prieten si face scoala si sambata dar pana la 12.