| Rowanna09 a întrebat:

Unde se localizeaza bora bora?(pe ce continent, la ce mare/ocean are iesire) Fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bora Bora este o insula din Oceanul Pacific, face parte din Oceania. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
E în oceanul Pacific, în Sud.

| Zenithf a răspuns:

Insula in Polinezia, intre Oceanul Pacific si Oceanul Indian, geologic este pe platforma Australiei si Noii Zeelande, in zona de subductie sub platforma Asiei.

| geograful a răspuns:

Bora Bora este, de fapt o grupare de insulite(de aceea se mai spune si "Arhipelagul Bora Bora") care fac parte din Polinezia Franceza; insulitele sunt inconjurate de Oceanul Pacific. PS:in caz ca vrei sa te duci acolo in vacanta fa-o fara niciun fel de regret; eu as spune ca e destinatia perfecta de vacanta.

| Yoioana a răspuns:

Bora bora este in oceanul Pacific si se afla la aprox. jumatatea distantei dintre Australia si America de Sud. Este sub Hawaii(mult sub)

| iacob_2737 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Bora_Bora ai toate detalii posibile.