| Dudu6899 a întrebat:

Unde se poate studia Japoneză - chineză? Știu că în București exista japoneza - coreeană dar nu știu de chineză

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La Litere in cluj se putea intr-o vreme, dar acum nu mai ai voie sa alegi 2 asiatice pentru ca multi nu au facut față.

| Dudu6899 explică (pentru Wr3nch):

Eu voiam 2 in paralel, asiatice... Deci nu... La uniBuc știu sigur de japoneza-coreana dar eu as fi vrut chineză

| Wr3nch a răspuns (pentru Dudu6899):

Nu, pentru ca se pica pe capete. La japoneza se dadea pre-examen, si daca nu luai 5 la ala nu intrai in examenul real, de exemplu.

| oglindasultanului a răspuns:

Japoneza se studia prin scoli/licee. Iar chineza, stiam pe cineva care o studia la facultate (nu stiu la ce facultate era). Nu stiu de koreana, aparuse mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat