| bornthisway1 a întrebat:

Unde sunt "nr in caserie" la active imobilizate necorporale, active imobilizate corporale, active imobilizate finaciar sau la pasiv.

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Reprezinta Datorii, deci la Pasiv.

IN contabilitatea moderna s-a reglementat termenul de Pasiv (nu mai exista). A fost inlocuit de termenul CP+D (capital propriu+datorii)

O zi buna.

| ChloeS a răspuns:

Deci, numerarul din caserie numit si ''Casa in lei'' simbol 5311 se gaseste la active imobilizate necorporale, reprezinta banii societatii pe care-i are in caserie. in niciun caz nu sunt datorii! happy