| Anonimanonimy00 a întrebat:

Universitatea Titu Maiorescu finanțe-bănci sau ASE finante-bănci?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.ASE.Cred că o să ai mai multe șanse să te angajeze o bancă după ce termini. Daca termini la o facultate privată nu știu cine te va angaja, sau daca te va angaja cineva.Succes!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ase

| SandraEve a răspuns:

Titu Maiorescu este privata, iti recomand sa mergi la o facultate de stat

| Holiday a răspuns (pentru SandraEve):

O recomandare proasta. In mod normal universitatile private au cadre didactice mai bine platite si mai competente. In plus baza materiala e mai buna, au programe educationale modene, etc.
Daca bugetul ii permite, ideal ar fi sa aleaga o institutie de invatamant privata.

| SandraEve a răspuns (pentru Holiday):

Dupa cum spune si TuCancion, nu stii cine te angajeaza dupa terminarea unei facultati private. Mai bibe recunoscute sunt diplomele absolventilor facultatilor de stat, care sunt 100% acreditate, decat cele ale absolventilor facultatilor private

| Bondarel99 a răspuns (pentru Holiday):

Spune-le asta si angajatorilor. Dintr-un absolvent de ASE si unul de Titu Maiorescu, cu siguranta il va alege pe cel care a facut la stat.