| Speranta12 a întrebat:

Unui student ii este permis sa citeasca lucrarea de doctorat a unui profesor care se gaseste la biblioteca universitară sau nu? Si cum primeste acces la lucrare?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricui, nu doar elevului
Sigur, daca doctoratul nu e de la sri, alea nu se mai gasesc

| bogdy23 a răspuns:

In primul rand depinde daca o publicato sau nu ca poate doar sa o prezinte la Universitatea X si acolo sa ramana. Descoperirile sa ramana secrete

| Bizon95 a răspuns (pentru bogdy23):

Intreaba la biblioteca, de aia e un job numit "bibliotecar(a)" trebuie sa stie orice rahat are in biblioteca!

Totusi nu am auzit de doctorate SRI...

| Speranta12 explică (pentru bogdy23):

Apare la biblioteca universitară.

| Speranta12 explică (pentru bogdy23):

Mersi!

| Speranta12 explică (pentru Bizon95):

Mersi fain, hehe!

| phoker7 a răspuns:

Păi depinde de politicile universității, lucrarea de doctorat poate fi publicată pe site-ul oficial al universității in format electronic sau cauta pe google informații despre acel profesor.