| 123lalala a întrebat:

Urgeent! unde se afiseaza baremul de corectare la matematica... evaluare nationala

Răspuns Câştigător
| DiannaaMiha a răspuns:

Uite si eu am dat E.N. azi la mate, dar cred ca nu iti trebuie barem de corectare au fost super-mega usoare... daca nu esti sigur undeva spune-mi unde si iti spun eu happy

| 123lalala explică (pentru DiannaaMiha):

Pai as avea 2 nelamuriri ...la subiectu 3 ex 1 pct c am scris asa 20 radical din trei ori 20 = 20 ( radical din 3 ori 1) si dupa am ales valoarea mai mica adica 1, 73. da stiu asta nu e bine...dar imi puncteaza ceva..si daca da cam cat.

| DiannaaMiha a răspuns (pentru 123lalala):

Aria era 20*20 radical din 3=400 radical din 3
1, 73

| DiannaaMiha a răspuns (pentru DiannaaMiha):

Scuze
Aria era 20*20 radical din 3=400 radical din 3
1, 73

| 123lalala explică (pentru DiannaaMiha):

Si daca eu l-am dat pe 20 factor comun?

| DiannaaMiha a răspuns (pentru 123lalala):

Da este bine nu stiu de ce nu imi ia rezolvarea completa
mi-o sterge siteul ca am folosit prea multe semne matematice

| DiannaaMiha a răspuns (pentru DiannaaMiha):

Daca vrei da-mi adresa de mess sau de fb

| 123lalala explică (pentru DiannaaMiha):

Mess...iti trimit adresa prin mesaj

| Rose123 a răspuns (pentru DiannaaMiha):

Da...intr-adevar...ma asteptam la ceva mai greu la ultima problema in spatiu, dar asta elaughing Nu ma deranjeaza laughing
Insa cred ca se vor ridica mediile serios la toate liceele anul asta...
Unde vrei sa intrii?

| justiustyn a răspuns (pentru 123lalala):

Ai gresit deoarece 20radical3 ori 20= 400radical 3. iar la valori aveai 1, 73/radical3/1,74 inmulteai cu 400 si aveai 692/400radical 3/696.Deci 400radical3 mai mic ca 700m2.

| 123lalala explică (pentru 123lalala):

Ai primit-o?

| 123lalala explică (pentru DiannaaMiha):

Ai primit adresa?