| Ralixu16 a întrebat:

Care este cel mai valoros minereu de fier: hematitul, limonitul, magnetitul sau sideritul?

3 răspunsuri:
| Catacombe a răspuns:

Hmm...din minereuri de fier se fabrica fonta si otelul, ar fi destul de scumpe.
hematitul sunt niste pietre pretioase [ nu chiar ca diamantul, dar nah... ]. limonitul este un minereu de fier. magnetitul este un o '' piatra '' rezistenta la apa. ideritul este un mineral din grupa carbonaților carbonat de fier.
Toate sunt destul de pretioase

| pascumadalinconstantin a răspuns (pentru Catacombe):

Hemaitul pentru ca este foarte pretioasa nici chiar ca diamantul dar mai ceva ca aurul cu placere

| pascumadalinconstantin a răspuns:

Hemaitul pentru ca este foarte pretioasa nici car ca diamantul dar mai mult ca aurul

Întrebări recente